Samtec Inc. DW-02-11-T-S-660
Part No.:
DW-02-11-T-S-660
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-11-T-S-660.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)