Samtec Inc. DW-02-11-T-S-630
Part No.:
DW-02-11-T-S-630
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-11-T-S-630.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.002mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)