Samtec Inc. DW-02-11-T-S-228
Part No.:
DW-02-11-T-S-228
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-11-T-S-228.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.592" (15.037mm)
Length - Stack Height:
0.228" (5.791mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)