Samtec Inc. DW-02-10-L-S-490
Part No.:
DW-02-10-L-S-490
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-10-L-S-490.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.490" (12.446mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)