Samtec Inc. DW-02-10-L-S-480
Part No.:
DW-02-10-L-S-480
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-10-L-S-480.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)