Samtec Inc. DW-02-10-L-S-400
Part No.:
DW-02-10-L-S-400
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-10-L-S-400.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H GOLD
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)