Samtec Inc. DW-02-09-T-S-473
Part No.:
DW-02-09-T-S-473
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-09-T-S-473.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height:
0.473" (12.014mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)