Samtec Inc. DW-02-09-T-S-394
Part No.:
DW-02-09-T-S-394
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-09-T-S-394.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.226" (5.740mm)
Length - Stack Height:
0.394" (10.008mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)