Samtec Inc. DW-02-09-T-S-344
Part No.:
DW-02-09-T-S-344
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-09-T-S-344.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.276" (7.000mm)
Length - Stack Height:
0.344" (8.738mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)