Samtec Inc. DW-02-08-T-S-312
Part No.:
DW-02-08-T-S-312
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-08-T-S-312.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height:
0.312" (7.925mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)