Samtec Inc. DW-02-08-T-S-276
Part No.:
DW-02-08-T-S-276
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-08-T-S-276.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height:
0.276" (7.000mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)