Samtec Inc. DW-02-08-T-S-230
Part No.:
DW-02-08-T-S-230
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-08-T-S-230.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)