Samtec Inc. DW-02-07-TM-S-200
Part No.:
DW-02-07-TM-S-200
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-07-TM-S-200.pdf
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H TIN
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)