Samtec Inc. DW-02-07-T-D-225
Part No.:
DW-02-07-T-D-225
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-02-07-T-D-225.pdf
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Number of Positions:
4
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating):
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height:
0.225" (5.715mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)