Samtec Inc. DW-01-20-T-Q-875
Part No.:
DW-01-20-T-Q-875
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-20-T-Q-875.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)