Samtec Inc. DW-01-19-T-S-1138
Part No.:
DW-01-19-T-S-1138
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-19-T-S-1138.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height:
1.138" (28.905mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)