Samtec Inc. DW-01-19-T-S-1000
Part No.:
DW-01-19-T-S-1000
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-19-T-S-1000.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)