Samtec Inc. DW-01-19-G-S-900
Part No.:
DW-01-19-G-S-900
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-19-G-S-900.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)