Samtec Inc. DW-01-17-L-S-250
Part No.:
DW-01-17-L-S-250
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-17-L-S-250.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin:
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)