Samtec Inc. DW-01-14-T-S-1210
Part No.:
DW-01-14-T-S-1210
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-14-T-S-1210.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
1.210" (30.734mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)