Samtec Inc. DW-01-14-T-D-1065
Part No.:
DW-01-14-T-D-1065
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-14-T-D-1065.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
1.065" (27.051mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)