Samtec Inc. DW-01-13-T-S-850
Part No.:
DW-01-13-T-S-850
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-13-T-S-850.pdf
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)