Samtec Inc. DW-01-13-T-D-900
Part No.:
DW-01-13-T-D-900
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-13-T-D-900.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)