Samtec Inc. DW-01-13-L-S-900
Part No.:
DW-01-13-L-S-900
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-13-L-S-900.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)