Samtec Inc. DW-01-13-G-S-1050
Part No.:
DW-01-13-G-S-1050
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-13-G-S-1050.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height:
1.050" (26.670mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)