Samtec Inc. DW-01-13-G-S-1000
Part No.:
DW-01-13-G-S-1000
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-13-G-S-1000.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)