Samtec Inc. DW-01-12-T-Q-800
Part No.:
DW-01-12-T-Q-800
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-12-T-Q-800.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Number of Positions:
2
Pitch:
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)