Samtec Inc. DW-01-11-T-S-510
Part No.:
DW-01-11-T-S-510
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-11-T-S-510.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:
0.510" (12.954mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)