Samtec Inc. DW-01-11-G-S-460
Part No.:
DW-01-11-G-S-460
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-11-G-S-460.pdf
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H GOLD
Number of Positions:
1
Pitch:
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)