Samtec Inc. DW-01-09-T-D-375
Part No.:
DW-01-09-T-D-375
Datasheet:
Chuangxin CloudDW-01-09-T-D-375.pdf
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H TIN
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)