Microchip Technology DSPIC33FJ64GP310-I/PT
Part No.:
DSPIC33FJ64GP310-I/PT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ64GP310-I/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP
Package/Case:
100-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tray
Peripherals:
AC'97, Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
85
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 32x10b/12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)