Microchip Technology DSPIC33FJ16GS504-H/PT
Part No.:
DSPIC33FJ16GS504-H/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC33FJ16GS504-H/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
dsPIC™ 33F
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Speed:
40 MIPs
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
35
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 24x10b; D/A 4x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TA)