Microchip Technology DSPIC30F3014-20E/PT
Part No.:
DSPIC30F3014-20E/PT
Package:
44-TQFP
Datasheet:
Chuangxin CloudDSPIC30F3014-20E/PT.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 44TQFP
Package/Case:
44-TQFP
Series:
dsPIC™ 30F
Packaging:
Tray
Programmable:
Verified
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
30
Program Memory Size:
24KB (8K x 24)
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
2K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 13x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)