| Image |  |
| Series | CXM-7 | CXM-7 | CXM-7 | CXM-7 | CXM-7 |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm |
| Wavelength | - | - | - | - | - |
| Configuration | Square | Square | Square | Square | Square |
| Current - Test | - | - | - | - | - |
| Temperature - Test | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Max | - | - | - | - | - |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 13.00mm L x 13.00mm W | 13.00mm L x 13.00mm W | 13.00mm L x 13.00mm W | 13.00mm L x 13.00mm W | 13.00mm L x 13.00mm W |
| Height | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 7.50mm Dia | 7.50mm Dia | 7.50mm Dia | 7.50mm Dia | 7.50mm Dia |