CXM-27-35-90-36-AA00-F2-2.pdf
CXM-27-35-90-36-AA00-F2-2.pdf
| Image |  |
| Series | CXM-27 | CXM-27 | CXM-27 | CXM-27 | CXM-27 |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm | White, Warm |
| Wavelength | - | - | - | - | - |
| Configuration | Square | Square | Square | Square | Square |
| Current - Test | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A |
| Temperature - Test | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 35V | 35V | 35V | 35V | 35V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 107 lm/W | 107 lm/W | 107 lm/W | 107 lm/W | 107 lm/W |
| Current - Max | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 31.50mm L x 31.50mm W | 31.50mm L x 31.50mm W | 31.50mm L x 31.50mm W | 31.50mm L x 31.50mm W | 31.50mm L x 31.50mm W |
| Height | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES) | 26.50mm Dia | 26.50mm Dia | 26.50mm Dia | 26.50mm Dia | 26.50mm Dia |