Luminus Devices Inc. CXM-11-30-90-36-AC02-F2-3
Part No.:
CXM-11-30-90-36-AC02-F2-3
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudCXM-11-30-90-36-AC02-F2-3.pdf
Description:
LED COB SENSUS WM WHT SQ 3000K
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Series:
Sensus™
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Chip On Board (COB)
Color:
White, Warm
CCT (K):
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:
Configuration:
Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:
1580lm (Typ)
Current - Test:
480mA
Temperature - Test:
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
35V
Lumens/Watt @ Current - Test:
94 lm/W
Current - Max:
960mA
CRI (Color Rendering Index):
90
Viewing Angle:
120°
Features:
Size / Dimension:
19.00mm L x 19.00mm W
Height:
1.37mm
Light Emitting Surface (LES):
11.00mm Dia