TE Connectivity Passive Product CPF-A-0805B39RE
Part No.:
CPF-A-0805B39RE
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF-A-0805B39RE.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 0.1% 1/10W 0805
Series:
CPF-A, Neohm
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)