TE Connectivity Passive Product CPF-A-0603B3K9E
Part No.:
CPF-A-0603B3K9E
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudCPF-A-0603B3K9E.pdf
Description:
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Series:
CPF-A, Neohm
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)