ITT Cannon, LLC CA3106R24-28PF80A176
Part No.:
CA3106R24-28PF80A176
Datasheet:
Chuangxin CloudCA3106R24-28PF80A176.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
Series:
CA
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
24
Shell Size - Insert:
24-28
Shell Size, MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type:
Threaded
Orientation:
N (Normal)
Contact Finish - Mating:
Gold
Ingress Protection:
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Current Rating (Amps):
22A
Voltage Rating:
50V