ITT Cannon, LLC CA3106F22-14SBF97
Part No.:
CA3106F22-14SBF97
Datasheet:
Chuangxin CloudCA3106F22-14SBF97.pdf
Description:
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS
Series:
CA-B
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
19
Shell Size - Insert:
22-14
Termination:
Solder Cup
Fastening Type:
Reverse Bayonet Lock
Contact Finish - Mating:
Silver
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps):
22A
Voltage Rating:
50V