ITT Cannon, LLC CA3106E24-28SBF42-15
Part No.:
CA3106E24-28SBF42-15
Datasheet:
Chuangxin CloudCA3106E24-28SBF42-15.pdf
Description:
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Series:
CA-B
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
24
Shell Size - Insert:
24-28
Termination:
Crimp
Fastening Type:
Reverse Bayonet Lock
Contact Finish - Mating:
Silver
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating:
Shielding:
Shielded
Current Rating (Amps):
22A
Voltage Rating:
50V