STMicroelectronics BZW50-82B
Part No.:
BZW50-82B
Datasheet:
Chuangxin CloudBZW50-82B.pdf
Description:
TVS DIODE 82VWM 189VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
82V
Voltage - Breakdown (Min):
91V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
189V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
317A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:
1300pF @ 1MHz