STMicroelectronics BZW50-47B
Part No.:
BZW50-47B
Datasheet:
Chuangxin CloudBZW50-47B.pdf
Description:
TVS DIODE 47VWM 108VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
47V
Voltage - Breakdown (Min):
52V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
108V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
556A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:
2050pF @ 1MHz