STMicroelectronics BZW50-15B
Part No.:
BZW50-15B
Datasheet:
Chuangxin CloudBZW50-15B.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 35VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1714A (1.714kA) (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:
6750pF @ 1MHz