STMicroelectronics BZW50-150B
Part No.:
BZW50-150B
Datasheet:
Chuangxin CloudBZW50-150B.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 343VC R6
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
166V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
343V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
175A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:
850pF @ 1MHz