Samtec Inc. AW-60-03-G-D-230-075-EP
Part No.:
AW-60-03-G-D-230-075-EP
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudAW-60-03-G-D-230-075-EP.pdf
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, AW
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Number of Positions:
120
Pitch:
0.031" (0.80mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.047" (1.20mm)
Length - Overall Pin:
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.230" (5.842mm)