Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-24-C3-R0
Part No.:
ATS-20A-24-C3-R0
Datasheet:
Chuangxin CloudATS-20A-24-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Packaging:
Bulk
Length:
2.362" (60.00mm)
Width:
2.362" (60.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
8.43°C/W @ 100 LFM