Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12G-204-C2-R0
Part No.:
ATS-12G-204-C2-R0
Datasheet:
Chuangxin CloudATS-12G-204-C2-R0.pdf
Description:
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766
Packaging:
Tray
Length:
2.126" (54.00mm)
Width:
2.126" (54.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
7.43°C/W @ 100 LFM