Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12C-210-C1-R0
Part No.:
ATS-12C-210-C1-R0
Datasheet:
Chuangxin CloudATS-12C-210-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 70X70X12MM XCUT
Packaging:
Bulk
Length:
2.756" (70.00mm)
Width:
2.756" (70.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
5.17°C/W @ 100 LFM