ATS-11B-25-C3-R0.pdf
ATS-11B-25-C3-R0.pdf
| Image |  |
| Series | pushPIN™ | pushPIN™ | pushPIN™ | pushPIN™ | pushPIN™ |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Top Mount | Top Mount | Top Mount | Top Mount | Top Mount |
| Attachment Method | Push Pin | Push Pin | Push Pin | Push Pin | Push Pin |
| Shape | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins | Square, Fins |
| Length | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) |
| Width | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) | 2.362" (60.00mm) |
| Diameter | - | - | - | - | - |
| Fin Height | 0.984" (25.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 0.984" (25.00mm) | 0.984" (25.00mm) |